با سلام خدمت دوستان

ماژول برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید. یکی از بهترین ماژول هایی بوده که تا الان باهاش کار کردم ، چون به خاطر استفاده از حافظه فلش اکسترنال تا حجم ۴ مگابایت و با پردازنده ۸۰ مگا هرتزی و ۸۲ کیلو بایت رم ، برنامه ریزی ماژول با سرعت حداکثر ۲۵۶۰۰۰ بیت برثانیه ، پشتیبانی و استفاده از اکثر کتابخانه های آردوینو ، حالت کار در دو مد اکسس پوینت و استیشن و راه اندازی او بدون نیاز به برد آردوینو یا میکروکنترلر باعث متفاوت شدن این ماژول شده.

از دیگر خوصیصات این ماژول می توان به قابلیت راه اندازی نمایشگر ۲٫۲ اینچی با چیپ ILI9341 اشاره کرد. که نمونه این کد رو براتون گذاشتم و از برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید. می تونید دانلود کنید و لذت ببرید. در این پروژه از ماژول ESP8266 سری ESP-07 همانطور که در تصویر زیر می بینید استفاده شده است.برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

نحوه اتصال نمایشگر به ماژول ESP-07:

ILI9341 2.2″  <===> ESP-07

CS  <===> GPIO 15

DC  <===> GPIO 2

SCK  <===> GPIO 14

MOSI  <===> GPIO 13

RESET  <===> 3.3V

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

قبل از کامپایل کد و آپلود کردن اون یک تابع رو باید در فایل IPAddress.h و IPAddress.ccp در مسیر \AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266 اضافه کنید…

کد زیر رو در قسمت public در فایل IPAddress.h اضافه کنید.

کد زیر رو در فایل IPAddress.cpp اضافه کنید.

در واقع این تابع آدرس رو به Char Array برای نمایش در LED تبدیل می کنه. حالا می تونید کد ها رو کامپایل و بعد در ماژول آپلود کنید و نتیجه اون رو ببیند. فایرفاکس رو باز کنید و در آدرس بار http://your-modul-ip/gpio/1 یا http://your-modul-ip/gpio/1 وارد کنید تا وضعیت پایه تغییر کنه و در LCD هم نمایش بده.

نظر یادتون نره