آردوینو را اجرا کنید و از گزینه Tools در قسمت مدیریت برد Board رو بروی Generic ESP8266 Module قرار بدهید. حالا از گزینه File>Example>01.Basics نمونه کد Blink را انتخاب کنید.

بعد عدد ۱ را جایگزین LED_BUILTIN در همه برنامه کنید همانطور که در شکل زیر نمایش داده شده است. توجه کنید که پین شماره ۱ در ESP8266 مربوط به پایه TX است و LED آبی رنگ بر روی برد به پایه TX متصل شده است که بعد از آپلود کردن کد این LED شروع به چشمک زدن میکنه.

حالا نوبت آپلود کد می رسه با کابل مبدل USB به سریال PL2303HX  می تونید Uplaod Speed رو تا ۲۵۶۰۰۰ تنظیم کنید. در کل سه پین شماره GPIO0 و GPIO2 و GPIO15 برای تنظیم حالت بوت می باشد که با توجه به شکل زیر می توان حالت بوت را قبل از ریست کردن تعیین کرد.

خیلی از دوستان برای اولین بار با این قضیه مشکل دارن. در سری ۰۱ نیاز نیست پایه GPIO2 رو پول آپ (اتصال به خط تغذیه مثبت با یک مقاومت ۱ مگا اهم) کنید فقط کافیه پایه GPIO0 رو به خط تغذیه منفی وصل کنید و بعد ریست کنید بعد از ریست می تونید پایه GPIO0 رو از خط تغذیه منفی جدا کنید. در هر بار ریست کردن LED آبی روی برد یک چشمک کوچیک می زنه بعد از این مراحل می تونید دکمه آپلود رو در آردوینو بزنید تا کد آپلود شود.

دانلود و پخش ویدئو

نحوه صحیح آپلود کردن رو در کلیپ فوق می تونید ببینید. توجه کنید که تفاوت برنامه ریزی سری ۰۱ و ۰۷ فقط در این است که شما باید پایه GPIO15 در سری ۰۷ رو همیشه به خط تغذیه منفی وصل کنید.

تا زمانی که این مرحله به خوبی یاد نگرفته اید به مراحل بعد نروید.