به نام خدا

این پروژه به صورت کامل آموزش داده می شود از راه اندازی سرویس Google Map تا ارسال مختصات از طریق GPS. لازم به ذکر است که جهت راه اندازی این سیستم نیاز به داشتن هاست و دامین می باشد.البته اگه به روش های دیگه باشه ، اون دیگه به تخصص خودتون مرتبط می شه.حالا من قبلا اسکریپت google map رو بعد کلی جستجو پیدا کردم و تغییراتی هم دادم که مخصوص این سیستم باشه، صد البته که خودتون هم می تونید اونو گسترش بدین و اون چیزی که می خواهید ازش

دربیارین. GPS رو با Arduino راه اندازی می کنیم که اونم یه کمی کتابخانشو تغییر دادم و واستون می ذارم.

راه اندازی google map:

ابتدا فایل فشرده شده رو از لینک زیر دانلود کنید و در هاستون آپلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید.

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

قبل از هر کاری اگه اکانت جمیل دارید که هیچی اگه ندارید یکی بسازید و بعد به آدرس برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید. و طبق عکس ها پیش برید تا API Key رو بسازید. گوگل این آدرس برای ایران بسته و خودتون که می دونید باید چکار کنید.

 

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

روی Create project کلیک کنید…..

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

 

در صفحه بعد در طرف چپ بر روی APIs & Auth کلیک و سپس بر روی APIs کلیک کنید و در لیست دنبال برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید. بگرید و در طرف سمت راست بر روی دکمه OFF کلیک کنید. مطابق تصویر پایین در بالای تصویر این API اضافه می شود حالا در بالای تصویر بر روی Go back کلیک کنید. یا به آدرس برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید. بروید.

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

 

در قسمت سمت چپ در کادر آبی رنگ بر روی API Access کلیک کنید و سپس بر روی Create new Browser Key کلیک کنید و سپس آدرسی که می خواهید مرجع ارسال درخواست ها باشد را وارد کنید تا API شما فقط توسط سایت شما استفاده شود.

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

 

حالا API Key ساخته شده ، کپی کنید و در فایل index.php در همون خط ششم به جای Your-API-Key پیست کنید.

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

 

مرحله بعد تنظیم اطلاعات دیتابیس در فایل db-config.php است بعد از ویرایش این فایل و اطمینان از صحت اطلاعات وارده شده در آدرس بار مروگر با وارد کردن به عنوان مثال:

yorsite/save.php?lat=33.388779&lng=49.024658&data=20150225&time=172546

پیغام Registered برگردانده می شود و اولین مختصات شما ثبت می شود.در تصویر نمونه ایی از نقشه می بینید که چند نقطه توسط خودم ثبت شده.

برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.

نکته:

اگه مختصات رو با این فرمت ۱۹٫۵۷۹۵۷۴ ، ۵۰٫۵۹۸۶۳۲ می فرستید خوب مشکلی وجود ندارد ولی اگه با این فرمت ۲۹۳۴٫۷۷۴۴۱۴ ، ۵۲۳۳٫۰۳۴۶۶۸ ارسال می کنید مشکل وجود دارد و مختصات شما در نقشه نمایش داده نمی شود و باید این مختصات تبدیل می شود. بعد از کلی توی سایت های خارجی فرمولشو پیدا کرد و در قالب یک فانکشن با php براتون آماده کردم که می تونید توی فایل save.php اضافه کنید.

ویرایش شده فایل save.php رو از برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید.  دانلود کنید توجه داشته باشید که دو تغییر در این فایل شده یکی همین فانکشن تبدیل اضافه شده و دیگری اینکه نیاز به ارسال تاریخ و ساعت نیست بلکه در زمان ارسال مختصات تاریخ و زمان در همان لحظه به وقت تهران ثبت می شود.

حالا نوبت به سخت افزار می رسه برای این کار من از ماژول SIM908 استفاده کردم، کامپایلر هم از آردوینو استفاده کردم که یه پروژه اولیه با کتابخانه اونو واستون می ذارم و یکه توضیحاتی هم میدم.

فعلا واسه شروع کدو کتابخانه رو از برای مشاهده لینک ها Login یا Register کنید. دانلود کنید. تا با همکاری دوستان پروژه رو توسعه بدیم.