با سلام

در خدمت شما هستیم این بار با یه آموزش باحال کنترل وسایل با فرامین صوتی به صورت فارسی، نحوه کار به این صورت می باشد که برنامه اندرویدی که به صورت کد باز می باشد رو نصب می کنید و بعد بلوتوث رو روشن می کنید و به ماژول متصل می شوید سپس دکمه اتصال رو می زنید. حالا قبل از زدن دکمه ارسال دستور نیاز است توضیحی در مورد این بدم که در این برنامه برای تشخیص صدا هیچ گونه کدی نوشته نشده بلکه از تکنولوژی تشخیص گفتار به متن گوگل استفاده می شود که این سیستم هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین در دسترس می باشد.

خوب حالا دکمه ارسال دستور رو فشار دهید و کلمه خود را بیان کنید، صدای شما به متن (فارسی) تبدیل شده و از طریق بلوتوث به ماژول بلوتوث به صورت رشته ارسال می شود.

voice

کنترل صوتی

HC-05

 

ماژول بلوتوث اطلاعات رو دریافت کرده و به برد آردوینو از طریق پورت سریال ارسال می کند. از اینجا به بعد دست شما است که چه فرمانی رو اجرا کنه و در صورت نیاز وضعیت دستور دریافتی رو با یک پاسخ در قالب یک متن به گوشی شما برگرداند. توجه داشته باشید زمانی که به ماژول از طریق گوشی وصل می شوید دستورات AT COMMAND ارسالی به ماژول عمل نکرده ، بلکه به صورت رشته به کلاینت متصل (گوشی شما) به ماژول ارسال می شود.

از اینجا می توانید کد آردوینو و سورس کد و فایل apk هم از اینجا می تونید دانلود کنید.

برای توسعه نیاز به نظرات شما می باشد.

AT-commands-list